293D156X9020D2TE3 Not Specified Tantalum capacitor SMD 15 µF 20 V 10 % (L x W x H) 7.3 x 4.3 x 2.8 mm Vishay 293D156X9020D2TE3 500 pc(s)
Part Nnumber
293D156X9020D2TE3
Description
Tantalum capacitor SMD 15 µF 20 V 10 % (L x W x H) 7.3 x 4.3 x 2.8 mm Vishay 293D156X9020D2TE3 500 pc(s)
Producer
Not Specified
Basic price
Tantalum capacitor SMD 15 µF 20 V 10 % (L x W x H) 7.3 x 4.3 x 2.8 mm Vishay 293D156X9020D2TE3 500 pc(s) Technical data Category Tantalum capacitor Type SMD Capacity (elec.) 15 µF Nominal voltage 20 V Tolerance ± 10 % Length 7.3 mm Width 4.3 mm Height 2.8 mm Content 500 pc(s) Industrial packaging Yes Type 293D156X9020D2TE3 For more information on this 293D156X9020D2TE3 capacitor, please see its datasheet under 'downloadable documents'.
Following Parts
Random Products
(keyword 293D156X9020D2TE3 Not Specified Tantalum capacitor SMD 15 µF 20 V 10 % (L x W x H) 7.3 x 4.3 x 2.8 mm Vishay 293D156X9020D2TE3 500 pc(s))